פילאטיס הנה שיטה לפיתוח שרירי הגוף ועמוד השדרה, המתמקדת בשרירי הליבה. לשיטה גם ממד מנטלי אשר אמור לחולל שינויים נפשיים חיוביים בנשמתו של המתאמן. השיטה חוברה על ידי ג'וזף פילאטיס, חוקר אנטומיית גוף במקצועו. הוא התבסס בשיטתו על המיתולוגיה היוונית, לפיה האדם מאוזן כשהוא במצב גופני ונפשי טוב בו זמנית. השיטה כוללת שימוש באמצעים מכניים, או שימוש נקי בגופכם כשהוא על מזרון על הקרקע או על מיטות פילאטיס.

ג'וזף פילאטיס נולד בגרמניה בשנת 1883. סבל מאסטמה ורככת העצמות. ככל שהתעמק בסבלו החל לחקור שיטות שיקום והחלמה. הוא החל להתאמן בפיתוח הגוף בשיטות הוליסטיות ידועות במזרח ואימץ את שיטות היוגה והמדיטציה ופיתח את שיטתו בשיתוף תרגילים מכל השיטות הנ"ל. במלחמת העולם הראשונה נכלא והוכנס עם עוד אזרחים גרמנים למחנה עצורים באנגליה. שם החל לעסוק בהנחלת שיטותיו למי שהתגו...

החלטת להתאמן בפילאטיס במהלך ההריון? זו החלטה טובה וחשובה מאד! הגוף שלך ישמור על יציבות במהלך תקופה רגישה זו, ומעל לכל – בטחונך העצמי ומצבך המנטלי יתחזקו. העוצמה שמעניק אימון הפילאטיס למתאמנות חזקה ומעצימה. כעת, חשוב לדעת כיצד להתאמן, ומה כדאי לעשות כאשר את מגיעה לסטודיו ותוהה מה לעשות. ברור שמדובר בשיעורים מבוקרים ומוקפדים והמדריכה כבר תנחה אותך מה עליך לעשות וכיצד לבצע בזמן האימון, אבל על מנת לשפוך מעט אור על הצפוי לך במהלך ההדרכות, חיברנו עבורך מדריך זה.

בתחילה, יש לבצע תרגילים רבים מסוגים שונים

מדובר בתרגילים מותאמים לשלבי ההיריון. חלקם מבוססים על כדורי פיטבול וחלקם על מיטות פילאטיס, תרגילים נוספים מתבצעים על מכשירים ואביזרים נוספים ואימון פילאטיס מזרן עם וללא אביזרים. מספר תרגילי האימון רבים ומגוונים ומשולבים ביצירתיות גדולה ורבה.

בשלבים יותר מ...

נשים רבות שטרם חוו את חוויית ההריון, נמצאות בתחילת הקשר הרומנטי וצופות בחברותיהן כשהן מתאמנות בפילאטיס במהלך תקופה זו, כולל בשבועות הסמוכים ללידה, שואלות את עצמן, ובצדק מסוים: מדוע הן צריכות את זה? הריון זה לא מספיק קשה בשביל שלא נצטרך עומסים נוספים? לא רק שפילאטיס אינו מהווה עומס על ההריונית, הוא במובן מסוים מקל עליה. ההריון נראה מצב קשה וסבוך – לאשה שצופה בו מהצד, אך אשה שנמצאת בתוכו, ובעיצומו של התהליך, דווקא מאד רוצה לעשות משהו עם גופהּ ולהכניס בו מעט פעילות מאומצת ומאתגרת. המחשבה שלה, כאשה בהריון – נכונה. פעילות כזו, ככל שנעשית במידתיות ובהתאם למינון הנכון, לא רק שאינה מסכנת את העובר, היא משביחה את תקופת ההריון ומקלה מאד על האשה במהלך הלידה.

מבנה הפילאטיס בתקופת ההריון, ושינויו מפילאטיס לנשים אחרות

בדרך כלל, כמו בכל תחום אחר, המגמה היא התקדמו...

מרכזי פילאטיס הם האתרים אליהם מומלץ ללכת על מנת לתחזק את גופנו.  ולא באופן חלקי. לא, אנחנו לא מציעים לכם לפתח ולנפח את השרירים בידיים ובירכיים. פילאטיס היא אמנות המשיגה עבור מתאמניה שתי מטרות. ראשית מאריכה את השרירים ומחזקת אותם, למשל את זוקפי הגב, היא מתמקדת בשרירי הליבה ומרכז הגוף ומחזקת אותם. עבודה וחיזוק זוקפי הגב מאפשרים שמירה על יציבה נכונה ועמוד שירה יציב.   וישנה גם מטרה שלישית ולא פחות חשובה. הפילאטיס גורם גם לתמורה נפשית שאסור להתפשר עליה, בכך שהוא יוצר שלווה ורוגע אצל המתאמן/ת ויוצר את האיזון המנטלי שמושג במהלך שיגרת האימונים.

מרכז פילאטיס מתקדם לכל מטרה

לא צריך לנסוע לתל אביב וירושלים בשביל אימון פילאטיס איכותי. נכון, הורגלנו קונספטואלית שבשביל אומנות וספורט יש ללמוד רק בערים הללו, אך גוף בהרמוניה בעתלית, סטודיו לפילאטיס המצי...

במהלך ההיריון, תחושת היציבות הגופנית והמנטלית משתנה כמו גם הגיזרה.  מומלץ להירשם לפילאטיס לפני הכניסה להיריון.  מדוע? ראשית: פילאטיס גורם לך להאמין בגופך גם כשהוא במצב הריוני. הביטחון העצמי והיחס שלך כלפי הגוף נשארים ברמה גבוהה ביחס לנשים אחרות בהריון ואפילו ביחס לעצמך – בתקופות שקדמו לו. שנית, התרגילים בפילאטיס נושאים עמם גם תמורה פיזית ומנטלית.  תמורה זו שומרת על הארכת השרירים גם במהלך ההריון. היות ובתקופה זו הגוף נעשה רגיש יותר, התרגילים שיבנו עבור ההריונית יהיו מותאמים לשלבי ההריון.

כיצד בנוי האימון בפילאטיס במהלך ההיריון?

עם תחילת האימונים בשיטת פילאטיס יוצרים עבור ההריונית תרגול שוטף ורציף שיחזק את שרירי ריצפת האגן החשובים מאוד להליך ההיריון והלידה, האימון יותאם לתמיכה בשרירי הגב לאורך ובמהלך התפתחות ההיריון. התרגול מתבצע בחשיבה הת...

לפילאטיס מכשירים יתרונות רבים. שיטה זו חולשת על כל אברי הגוף הנמצאים קרוב לשרירי הליבה, כלומר על חלקיה השונים של הבטן, כמו גם על נקודות חשובות בחזה ובגב. בשיטה זו שמים דגש על פיתוח חלקי גוף אלה, והגעה ליציבה נכונה על ידי יישור עמוד השדרה במידת האפשר. יתרונות האימון בפילאטיס מכשירים מתבטא בעיקר ביעילות. מגיעים לכך בזמנים שונים, כל מתאמן לפי הקצב שלו, וביעילות רבה. פילאטיס ריצפה מאתגר ונגיש יותר ומשרת אוכלוסיות שונות, ההבדל מפילאטיס מכשירים הוא שבאימון ריצפה משקל הגוף הוא שיוצר את עבודת ההתנגדות ובמכשירים הקפיצים יוצרים התנגדות זו. אבל המתאמן צריך להיות הרבה יותר מנוסה ולהקשיב בצורה טובה יותר לגופו כדי להבין מה עושים על מנת להגשים זאת בפועל.

עם מכשירי פילאטיס קל יותר להגיע לגב יציב ולתנועה חלקה של הרגל העליונה ביחס לבטן

המכשירים פשוט גורמים לכך שהאב...

הפילאטיס היא האומנות המתאימה ביותר לחיזוק שרירי הליבה. בעוד אימונים ואומנויות אחרות מתרכזים בעיקר בחיזוק שרירי הגפיים, כאן נתמקד בשרירים המרכזיים בגופכם, שמקומם הוא בבטן, בגב, במפשעות, בסרעפת, ובשאר המוקדים שמקורם הוא בחלק הפנימי של הגוף, ולא רק בידיים וברגליים. כאשר חלק זה חזק ויציב, הגוף כולו נע בקלות ומצב הרוח שלכם משתפר פלאים כתגובה ראשונית לכך.

כיצד מיישמים בפילאטיס פיתוח מלא של הבטן, הגב והשרירים המצויים בתוכם?

באמצעות אימון מכשירים משולב עם אימון קרקע. אתם תצטרכו להירתם לאימון עם כדורי פיטבול, לצד אימון עם מיטות פילאטיס ייחודיות. כל זה ישולב גם עם אימוני רצפה, אשר יאפשרו לכם לפתח את הגמישות ללא עזרים חיצוניים, רק אתם, הבטן והגב. כל התרגילים הללו חייבים להיות מבוצעים בליווי מדריך, וחייבים להיות מבוצעים לאט מאד על מנת שתהיו בטוחים שביצעתם אות...

אם גם את מעוניינת לחוות בתקופת ההיריון שלך אימוני פילאטיס, יש לו מענה בשבילך, והוא נמצא ממש קרוב לביתך, תמיד אמרו לנו שאימוני פילאטיס לנשים בהיריון הם קודש הקודשים מבחינה זו שצריך לדעת בדיוק מה לעשות, מהו מינון התרגילים הנכון, ואלו תרגילים בכלל צריך לבצע על מנת לעבור היריון בטוח. במכון זה, בכרמל, יש לנו ניסיון ארוך בשנים עם נשים בהיריון, ואנו מסתמכים אך ורק על שיטות בדוקות עבורן, כפי שפותחו על ידי מייסד השיטה, ג'וזף פילאטיס.

מדוע צריך פילאטיס בתקופת ההיריון?

בתקופת ההיריון, נכנסת האישה לאי יציבות רב מערכתית. ראשית, מבנה הגוף משתנה, ועל כן השליטה בגוף נעשית רפה יותר. שנית, חבלי ההיריון אינם מוסיפים נחמה, אלא רק מעצימים את חוסר השליטה שלך בגופך. שלישית, משברים נפשיים במהלך ההיריון (לא בכדי נאמר במקורותינו "בעצב תלדי בנים") עשויים להשפיע גם על השליטה...

ככל שמדובר על חוגי פילאטיס, מובטחת שלווה אמיתית לגופכם. הדבר נכון גם משום שהוא יהיה יציב וחסון יותר מימי העבר, וגם בשל כך שהאימון לא יפיח בכם תחושה של הישגים ולחץ בדומה לזו שמתקבלת בחדרי כושר, אלא סיפוק עצמי ואושר צרוף. האימון מבוסס על תיאוריות ג'וזף פילאטיס, הנגזרות מהאידיאל היווני לפיו שלמות הגוף ושלמות הנפש – חד המהּ. האימון לא רק כדאי ורצוי, הוא מומלץ גם כאשר אתם במצב מוגבל. גם אם אתם פצועים, אתן נשים ואתן בהריון, יש לכם מגבלה גופנית עקב איזושהי תאונה שארעה בעבר, וכד' – מומלץ להמשיך בשגרת האימונים. כמובן שאז, המדריך יחבר עבורכם סדרה פשוטה יותר של משימות, אבל בהתאם למצב גופכם היא תתרום לייצובכם ולשמירה על מצב גופני בשליטה ומצב נפשי תקין.

האימון אחראי לחיזוק שרירי הליבה

שרירי הליבה הם מהחשובים שבשרירי הגוף, שכן הם כוללים את כל החלק המרכזי בו: הב...

פילאטיס מכיל סדרה של אימונים פיזיים, וישנה תכנית ייעודית עבור נשים בהריון, אימון קבוע בפילאטיס מומלץ לכל אחת לצרוך וחשוב מאוד במהלך ההריון. אימון פילאטיס במהלך ההריון משפר מאד את מצב הרוח ותורם לחיזוק וייצוב שרירי הבטן והחזה גם במהלך תקופה זו. במהלך ההריון הגוף עובר שינויים גופניים והורמונליים עד ללידה. פעילות הפילאטיס בהריון היא מתונה ומותאמת לתקופת ההריון ובכך תורמת לייצוב הגוף. תכנית שרמת האתגר שלה היא מתחת לסף המאמץ של הנשים המתאמנות. מומלץ להשתלב בשיעורי הפילאטיס טרם ההתעברות כדי לאפשר לשרירים להתחזק ולשאת את ההריון בצורה תקינה.

מבנה התכנית

מבנה התכנית הוא מבנה הפוך מהמבנה הרגיל, בו מאתגרים את המתאמנת עם חלוף הזמן. המבנה של תכנית ההריון שלנו מתבסס על התחלה מאתגרת וסיום קל, עם ירידה ברמה והשמטת תרגילים ככל שחודשי ההריון מתקדמים. הדקדנס יהיה הד...

Please reload

Blog

pilates isn't just a practice, it's a way of life