top of page
איה טל

"חיפשתי את דרך המלך שתוביל אותי לפעילות שתחבר בין מחול לפעילות ספורטיבית מעצימה. עם ההתעניינות הגוברת שלי ברפואה משלימה ובחיים הרמוניים, הפילאטיס נתן לי את המקום שלי. אני מאמינה שאם נגיע לשלווה ונתנהל בהרמוניה עם עצמנו ועם הסביבה - הכל ילך לנו יותר טוב. משום כך בחרתי את השם של הסטודיו שלי, הכל קשור לגוף ולהרמוניה ולהתנהלות שלנו בעולם."

 

"עקרונות הפילאטיס" מסבירה איה "מתבססים על ריכוז, שליטה, מרכז, זרימה, דיוק ונשימה. דברים אלה משכו אותי מאד. כי אם נקפיד על עקרונות השיטה אפשר להגיע לטווחי תנועה מאד אופציונאליים ונכונים."

 

אחד השירותים שמציעה איה בסטודיו הם פילאטיס בהריון. תרגול פילאטיס בהריון יכול להקל על הלידה, כמו גם שהתרגול פילאטיס יכול לסייע לחזור בקלות לגזרת הגוף המקורית לאחר הלידה:

 

"חשוב לציין שפילאטיס לא מומלץ לאישה שנמצאת בחודשי הריון מתקדמים. אימון פילאטיס תמיד מתחיל לפני הכניסה להריון וזאת כי בהריון יש תרגילים שאסור לעשות. אם מתחילים להתאמן לפני שנכנסים להריון והאישה נכנסת להריון בהצלחה, אז בשליש הראשון אפשר לעשות כמעט הכל! באימון תוך כדי התקדמות ההיריון אנחנו מורידים תרגילים שכבר אי אפשר לעשות, ותוך כדי האימונים אנו ממשיכים לחזק את הגוף. בעבודה אנו עובדים על מרכז הגוף, ואנו מחזקים את שרירי רצפת האגן ובכך עוזרים ללידה להיות קלה. עם השינויים שהגוף עובר אנו יודעים לא להעמיס מאמצים על הגוף התחתון, במהלך התרגילים אנו נחזק חגורת כתפיים, נעבוד על הגוף מבלי לגרום נזק להריון, והכל תוך התאמת התרגילים מבלי לגרום נזק להריון."

 

"חשוב לשלב את אימוני הפילאטיס עם פעילות אירובית סוגים שונים של פעילות גופנית" מסכמת איה, ואף נותנת מספר טיפים לסיכום לאלה מאתנו שרוצים לשלב פילאטיס עם חיים הרמוניים, יציבים ושלווים יותר:  

 

"ממש כמו שמו של הסטודיו שלי אני מאמינה שאם מישהו רוצה להגיע למקום שליו והרמוני בחייו -  פילאטיס הוא אידאלי עבורו. בנוסף אני ממליצה לשלב עם אימון הפילאטיס פעילויות אירוביות ולשלב פעילות גופנית מכל סוג. אבל החשוב  מכל הוא למצוא רוגע נפשי לגוף ולנפש. חשוב לחזק את השריר על ידי הארכה ושמירה על יציבה של הגו עם הליכה זקופה והורדת שנים מהכרונולוגיה שלנו. עבדו כל הזמן על יציבה נכונה. אפשר לתרגל יציבה גם בתור לסופר, גם בישיבה מול המחשב, וגם בזמן שאנו 'מבזבזים'. חשוב לתרגל נשימות עמוקות, ולהמשיך לתרגל פילאטיס גם שאנו לא בשיעור. אפשר לאסוף את שרירי האגן בתנועה עדינה, ולסיכום – נסו לשמור על נפש בריאה בגוף בריא." 

"אין גבול לפילאטיס המכשירים" מסבירה איה טל, מקימת סטודיו "גוף בהרמוניה" המציע קשת רחבה של שיעורים לחיזוק וחיטוב הגוף, ביניהם: פילאטיס מכשירים, פילאטיס רצפה ופילאטיס לנשים בהריון.

 

את הסטודיו הקימה איה, מומחית בתחומה, לאחר שנים של מחקר אישי שערכה בתחום הרפואה המשלימה, פתרונות טבעיים בתחום המזון והעדר שימוש בתרופות, והכל תוך רצון להגיע למיצוי מקסימלי של ריפוי הגוף והנפש בדרכים טבעיות.

 

"שיטת הפילאטיס התחילה את דרכה בשנות ה - 20  במאה הקודמת" מסבירה איה "השיטה עוזרת להשיג איזון גופני, נפשי ומנטלי עם אופציות של תרגילים בלתי מוגבלים המתפתחים כל הזמן עם רעיונות וכלים חדשים, כאשר הכל מבוסס על ריכוז, שליטה ודיוק עם דרך להשגת שיווי משקל, ושליטה על הגוף. באמצעות פילאטיס מכשירים ניתן לשקם את הגוף במקרים של פציעות, ולפתח את היכולות הגופניות שלנו."

אם חשבתם שבאימוני פילאטיס מנפחים את השרירים והופכים לשרירניים – טעות בידיכם. שיטת פילאטיס מסייעת לעבוד על מרכז הגוף, לחטב את הבטן, להאריך את הגוף, לחזק את השרירים, להרגיש חזקים ואפילו גבוהים יותר!

 

פילאטיס רצפה ומכשירים מאפשר ריכוז, שליטה, דייקנות, נשימה, זרימה וחיזוק מרכז הגוף. ג'וזף פילאטיס הוגה השיטה קרא לשיטתו "אומנות השליטה" בה שימת הדגש היא על הריכוז המנטלי כאמצעי לשיפור התנועה.

 

השיטה מתבססת על שיפור הגמישות וחיזוק השרירים בעזרת תרגילים המתבצעים בצורה איטית ומבוקרת שמצריכה ריכוז וכוח.  אימון פילאטיס מחזק, מעצב ומחטב את השרירים מבלי לנפחם, כאשר העבודה מתרכזת בשרירים הקרובים לשלד, בשרירי הבטן העמוקים ובשרירי הגב ומתבטאת בשיפור והקלת כאבי הגב התחתון:

 

"מה שנבנה בתרגילי הפילאטיס שלנו הוא גב יציב וגבוה. בזמן האימון השרירים מתארכים ואנו מחזקים אותם על ידי התארכות ולא על ידי ניפוח כמו בחדר כושר. מיצוב וחיזוק שרירי הגוף, שרירי הליבה וגו יציב וגבוה -  הם שנותנים את הרושם של התארכות הגוף, ובכך השרירים מתארכים" מסבירה איה.

על החיבור האישי שלה לפילאטיס, מה שמלכתחילה גרם לאיה להקים את 'גוף בהרמוניה' בשנת 2006, היא מרחיבה:

אומנות השליטה – הדרך לגוף חטוב וארוך באמצעות אימון פילאטיס

bottom of page